شبکه بین المللی همبستگی با مبارزات زنان ايران
پذيرش سايت > اخبار و گزارشات > تعیین وقت دادگاه رسیدگی به پرونده 4 تن دیگر از مدافعان حقوق برابر و برگزاری دادگاه (...)

تعیین وقت دادگاه رسیدگی به پرونده 4 تن دیگر از مدافعان حقوق برابر و برگزاری دادگاه زارا امجدیان

يكشنبه 28 اكتبر 2007

سایت زنستان: جلسه رسيدگي به پرونده هاي جلوه جواهری، سوسن طهماسبی، سارا ایمانیان و رضوان مقدم كه مربوط به حادثه 13 اسفند سال گذشته بود تعيين وقت شد.

13 اسفند سال 1385، تعدادی از فعالان جنبش زنان، در زمان برگزاری دادگاه 5 تن از فعالان شرکت کننده در تجمع 22 خرداد در مقابل دادگاه انقلاب جمع شدند، اما 33 نفر از آنان بازداشت شدند و.پس از مدتی با قرار وثیقه یا کفالت آزاد شدند. تاکنون دادگاه 11 تن از اين فعالان که همگی از فعالان کمپین یک میلیون امضاء نیز هستند طی دو ماه آینده تعیین وقت شده است.

دادگاه رسیدگی به پرونده رضوان مقدم در 13 آبان و دادگاه جلوه جواهری و سوسن طهماسبی در آذرماه و دادگاه سارا ایمانیان در دی ماه برگزار خواهد شد. در حالی که دادگاه این 4 تن از فعالان کمپین یک میلیون امضا، تعیین وقت شده است، اولین دادگاه رسیدگی به مجموعه پرونده های 13 اسفند برگزار شد.

روز شنبه 5 آبان دادگاه زارا امجدیان در شعبه 13 دادگاه انقلاب با حضور دادستان و قاضی پرونده برگزار شد. زارا امجدیان به همراه وکیل اش ساعت 9 و نیم صبح در دادگاه حاضر شدند و به اتهامات پاسخ گفتند. لازم به یادآوری است که وکیل زارا امجدیان توانست پیش از دادگاه پرونده موکل خود را بخواند و لایحه دفاعیه خود را آماده سازد. اتهام زارا امجدیان مانند 9 تن دیگر، اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و تمرد از دستور پلیس عنوان شده است.

د

در سايت ببينيد : http://zanestan.org/news/07,10,28,1...

SPIP | اسکلت | | نقشه ى سايت |  پيگيرى فعاليت سايت RSS 2.0